Menü
Kategoriler
Kozmetik Ürünler
19 Aralık 2014 Diyetler-Moda- Sağlık- Kadıncakozmetik
kozmetik ürünler ,
loreal kozmetik,
kozmetik ürünler nelerdir,
kozmetik ürünler rehberi,
dermokozmetik ürünler,
kozmetik ürünler yönetmeliği,
wella kozmetik,
diyet ürünler,
kozmatik ürünler,

KOZMETİK
Kadınların vazgeçilmezi ve cazibe merkezi haline gelen kozmetik bu ivmeyi son yıllarda kazanmadı elbette kozmetik ilk çağlardan günümüze kadınlar arasında daima popüler oldu. Eski mısırda kleopatranın kendisine aşık etmek istedikleri erkekleri kozmetik sektörünün yardımıyla büyülediği hatta nilde gezerken sandalının yelkenlerine bile büyüleyici parfümünden sürdüğü söylenir .kadınlarkozmetik olarak yeri geldi doğal yollardan elde edilen boyaları özleri jelleri kullandı yeri geldi fabrika usulü güzellik iksirlerine geçildi .kadınların kozmetiğe olan bu düşkünlüğünün aslında bir zaaf olduğu fikri ise en çok bu sektördekilere yaradı .
Bu geniş sektör hem ürün çeşitliliği açısından hem de var olan ürünlerin geliştirilmesi açısından çok önemli. Gün geçtikçe hem kalıcılığı artırılan hem cildi güzelleştiren ve cilde gençlik kazandıran kozmetik ürünleri büyük avmlerde veya internet üzerindeki forumlarda satıldığı gibi artık yetkili bayiler tarafından da kapımıza kadar getirilebiliyor .
peki kadınların bu kadar talep ettiği ve kazançlarının çoğunu harcadığı bu alanın eksileri yok mu elbette var birkaç yıl önce bir kanalın yeni muhabirlerinden birinin bu yönde yaptığı bir araştırma durumun boyutlarını gözler önüne seriyor .çoğu kozmetik ürününde yüksek oranda cıva gibi ağır metaller bulunduğuna dair araştırma sürecinin başlangıcını yapan bu haber serisi çok uzun sürmedi ve muhabirinde işine son verilmiş olacakki bir daha haber sunarken göremedik .medyanın da diğer her konuda olduğu gibi büyük etkilerinin olduğu ve toplumu bilgilendirme işlevini zaman zaman aksattığı görülüyor .peki bu durumda neler yapılabilir Kadınlar bu konuda daha dikkatli ve özenli olmalı zira ucuz diye alınan ve merdiven altı imalatı diye tabir edilen kozmetik ürünlerinin ne bir seri numarası var ne üretim yeri . sağlık ucuza gelmez .
kozmetik-ürünler

Bir cevap yazın
*